Головна » 2017 » Листопад » 29 »

Дерево Успіху

З 20 по 24 листопада в нашій школі відбувся тиждень початкової школи.

Основні завдання, реалізація, яких була у рамках тижня:

1. Активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів.

2. Пропагування передового педагогічного досвіду.

3. Створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів.

4. Обмін педагогічним досвідом.

Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. Змістовними і захоплюючими були уроки вчителів перших класів Лисяк О.В. та Невмиваки Н.Є. Для першокласників характерне конкретно-образне мислення, тому вчителі перших класів опиралися на наочні образи та уявлення. Спочатку учні виконують завдання з казковими героями та ігровими сюжетами, а тільки потім у дітей формується здатність роздумувати і абстрагуватись. Веселим і жвавим був урок-спілкування у 1-Б і 3-Б класах на тему: « Дружба. Дружні стосунки,дружня співпраця»(вчителі Онищенко О.В.,Хоменко Ю.А.) Яскраві враження залишив урок української мови у 2-Б класі, вчитель Локкер Л.М. На ньому велика увага приділялася розвитку грамотності, моралі у відносинах між учнями. Гаслом уроку можуть бути слова В.О. Сухомлинського «Щоб дитина була палко зацікавлена у навчанні, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче інтелектуальне життя…» Хороші знання, вміння працювати з додатковими джерелами показали учні 2-В класу(вчитель Джірова Т.А) на уроці природознавства по темі: «Птахи восени». Засвоєнням правил збереження здоров’я був урок у 2-А класі з основ здоров’я тема якого «У хворобі щастя не буває, лише в здоров’ї щастя є»». Громова О.Л. зуміла донести важливі знання, які учні відобразили потім у груповій роботі через власні малюнки, програванням гумористичних сценок. Подорож у часі, в поєднанні з цікавими історичними фактами із засвоєнням математичних знань у 4-Б класі (вчитель Голоскова О.Д.) створили атмосферу успіху дітей. А вона, як відомо, посилює акцент на позитивних якостях праці учнів. Український фольклор та власні навички образного мислення вміло поєднали виховні та навчальні моменти, спонукали дітей до роздумів про вічні істини на уроках в 3-В і 3-А класах. Вчителі Шабаль Н.І. та Георгінська Г.В. провели зустріч з поетом В.А.Слєпцовим. У навчальному процесі наші вчителі не тільки виступають у ролі носія інформації, їм ближче роль консультанта, помічника. Так на кожному уроці була робота в парах, групах, головоломки, ребуси, логічні задачі. 4-А клас(вчитель Грінько Т.А.) на уроці природознавства поділився на команди та змагався у кмітливості та винахідливості,вмінні працювати з додатковими джерелами, доводити правильність своєї думки. Несподівані гості, таємничі мандрівки, цікаві дослідження відкидають нецікаві і нудні уроки. Вчителі прагнуть, щоб урок був невичерпною криницею знань, щоб для кожного учня сенсом його існування, навчання була мета досягти більшого і прагнення нового, непізнаного. Інтегрований урок у 4-В класі з предметів трудового навчання і образотворчого мистецтва (вчитель Чальцева О.Г.) показав хороші вміння учнів в техніці орігамі. Вчителі та вихователі початкової школи привчають дітей до організованого систематичного здобуття знань,яке вимагає розвинених розумових, фізичних і вольових зусиль, виховують допитливість, працелюбність. Всі колеги продемонстрували компетентність щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій, інноваційний підхід до різних етапів уроку, були доцільно використані відеоматеріали. Цікавою була зустріч з письменником В Сердюком, проведена вчителями Грінько Т.А. та Сердюк Ю.А. Неможливо було втриматися від оплесків, коли на високому рівні, натхненно і виразно інсценізували казку «Ріпка» учні 2-Б класу (вчитель Локкер Л.М.) Вчителі викладають предмети різних напрямків, тому мають благодатний матеріал для різних видів колективної трудової діяльності. Змістовні заходи, захопливі хвилини кожного уроку стали яскравою подією у житті початкової школи. Діти і вчителі повірили у свої сили, у свою здатність самостійно покращити шкільне життя.

Підсумки тижня: під час заходів, що пройшли у рамках тижня, вчителі:

1. Презентували власний досвід роботи.

2. Обговорювали переваги впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.

3. Шукали власні зернини розвитку професійної компетентності.

Тиждень початкових класів закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

Переглядів: 60 | Додав: Admin34 | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2017  »